discoversilesia.pl

Strona internetowa biura podróży Discover Silesia

To była wyjątkowa realizacja. Przygotowaliśmy nowy projekt strony internetowej dla biura podróży Discover Silesia.

Priorytetem w projekcie była funkcjonalność, która umożliwiała zarezerwować bilet użytkownikowi na dowolne wydarzenie z oferty biura. Oraz zapłaty za wydarzenie.

Strona internetowa z prezentacją najbliższych wycieczek

Strona głowna to duża fotografia z jedną z atrakcji, którą oferuję biuro podróży oraz prezentacja najbliższych wydarzeń. W tym miejscu użytkownik może już udać się do szczegółowej prezentacji danego wydarzenia i zarezerwować bilet.

W dalszej części zaprezentowana jest szczegółowa oferta z podziałem na odpowiednie kategorie.

Każda dziedzina działaności biura podrózy zaprezentowana została za pomocą zdjęcia, nagłówka oraz szczegółowego opisu.

Kalendarz wydarzeń i prezentacja wycieczek na stronie www

Głównym problemem wielu stron www dla apartamentów jest brak możliwości łatwego zarezerwowania miejsca noclegowego. My zadbaliśmy o wdrożenie profesjonalnego, a zarazem łatwego w obsłudze systemu zintegrowanego z serwisem Booking.com (Channelmanager).

Wykorzystując te rozwiązanie, goście nie muszą kontaktować się telefonicznie ani poprzez e-mail z właścicielami apartamentów. Mogą dokonać rezerwacji natychmiast i od razu za nią zapłacić, co stanowi ogromne udogodnienie.

Ważna jest też nienachalna prezentacja nasyconych kolorami fotografii krajobrazowych. Odpowiednio zoptymalizowane zdjęcia pozwalają na szybkie wczytywanie witryny przez przeglądarkę, jak i zachęcają internautów do pozostania, zwiększając szanse sprzedażowe.

Prezentacja wydarzenia i formularz rezerwacji wycieczki

Widok wycieczki to najważniejsze informacje, jak:

  • opis
  • najbliższa data wydarzenia
  • cena
  • licznik odmierzający czas do najbliższej daty
  • formularz rezerwacyjny

Rezerwacja wycieczki online

W tej sekcji użytkownik za pomocą prostego formularza rezerwacyjnego zgodnego z założeniami UX (User Experience) może zarezerwować i opłacić bilet za pomocą serwisu PayPal i Przelewy24 lub opłacić go na miejscu w dniu wydarzenia.

Formularz rezerwacyjne zbiera tylko dane absolutnie niezbędne do rezerwacji, czyli:

  • Imię i nazwisko
  • adres mailowy
  • opcjonalnie nr telefonu

Dane strukturalne dla wycieczek

Ostatnim założeniem było wdrożenie danych strukturalnych dla wyszukiwarki w celu lepszego zrozumienia treści zamieszczanych na stronie www biura podróży przez robota Google oraz prezentacji ich w wyszukiwarce.

Dane strukturalne zawierają datę, cenę, miejsce i inne niezbędne dane, którą można zaprezentować bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.