Strony www dla biur nieruchomości

Nowoczesne biura nieruchomości chętnie korzystają z Internetu jako miejsca szeroko pojętej reklamy. Obecność firmy w sieci daje wspaniałe możliwości zaprezentowania informacji, które są łatwe do znalezienia i atrakcyjnie podane. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, aby strona www Twojego biura nieruchomości była przyjazna dla użytkownika i skuteczna w pozyskiwaniu klientów.

Zrób dobre pierwsze wrażenie, zdobądź zaufanie klienta i wyróżnij się wśród innych biur

Rynek nieruchomości jest bardzo rozległy i działa na nim naprawdę wiele firm. Dlatego na etapie projektowania strony – zarówno jej aspektów technicznych, jak i treści – musisz dążyć do tego, aby jak najlepiej wyróżnić Twoją firmę na tle innych.

Możesz tego dokonać na wiele sposobów. Sprawdzi się chwytliwe hasło, które wskaże na wysoką jakość Twoich usług. Warto też uwypuklić opinie zadowolonych klientów, szybkość i kompleksowość pracy agentów oraz rejon, w którym działa biuro. Podkreśl i zaprezentuj zakres usług świadczonych przez Twoje biuro nieruchomości – warto wykorzystać to jako reklamę i zapowiedź owocnej współpracy.

Na strony WWW biur nieruchomości zwykle zaglądają osoby, które szukają ofert sprzedaży w danej okolicy. W tym momencie pojawia się szansa zainteresowania klienta współpracą z Twoją agencją. Jeśli uda Ci się zachęcić internautę do odwiedzenia strony, masz niepowtarzalną szansę, aby zaprezentować swoją firmę i wzbudzić zaufanie odbiorcy.

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia

Obecność profesjonalnie wykonanych zdjęć to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o zawartość stron biur nieruchomości. Tutaj nie ma ścieżki na skróty. Kiepskie i niewyraźne zdjęcia sprawią, że potencjalny klient szybko opuści witrynę i nigdy na nią nie wróci. Jakość i treść zdjęć to w tym przypadku sprawa absolutnie kluczowa.

W zależności od tego, czy pośredniczysz w sprzedaży działki, domu, czy mieszkania, zwróć uwagę na to, aby na zdjęciach znalazły się najważniejsze części nieruchomości. Oczywiście warto też zadbać o stronę estetyczną. Tuż przed wykonaniem sesji lokal powinien zostać posprzątany. Postaraj się, aby na zdjęciach nie było żadnych przedmiotów osobistych, osób, zwierząt, ani pojazdów. Zachowaj jak najlepszą jakość zdjęć, które mają trafić na strony WWW dla pośredników nieruchomości.

zdjęcia na stronę internetową biur nieruchomości

Jak podejść do kwestii technicznych zdjęć? Dobrze sprawdza się duża ilość światła, dlatego najlepiej jest robić zdjęcia w godzinach porannych i przy odpowiednio ustawionym balansie bieli. Ważna jest perspektywa, a także zachowane piony i poziomy.

Na stronę główną powinny trafić zdjęcia świeżych i aktualnych ofert. Najlepiej sprawdza się slider, który pozwala potencjalnemu klientowi szybko zorientować się, czy biuro nieruchomości spełnia jego oczekiwania.

Jak dobrać content na strony WWW dla biur nieruchomości?

Oprócz zdjęć na stronie biura nieruchomości klienci szukają konkretnych informacji. Interesuje ich przede wszystkim zakres działania oraz cena.

W widocznym miejscu muszą pojawić się numery kontaktowe. Dobrze działa załączenie zdjęć opiekunów ofert. Wskazuje to na duże zaangażowanie i indywidualne podejście do klienta. Dzięki temu ogólne wrażenia ze współpracy są lepsze, co dodatkowo wpływa na budowanie porozumienia i zaufania.

Wrażenia estetyczne są w tym miejscu bardzo ważne. Dlatego warto skupić się na konkretach i nie serwować klientom dużych bloków tekstowych. Sprawdzają się wypunktowane listy, krótkie i treściwe hasła.

Warto postawić na minimalizm. Sprzyja wizualnemu uporządkowaniu i prezentacji jedynie przydatnych treści. Dodatkowo, w przypadku stron WWW dla pośredników nieruchomości istotna jest kwestia uwypuklenia najważniejszych informacji oraz pozycjonowania witryny w wyszukiwarkach internetowych.

User Experience – jak stworzyć przyjazną witrynę?

Aby Twoja witryna była łatwa w obsłudze, warto zadbać o kilka szczegółów technicznych. Najpierw musisz określić, kto będzie odwiedzał Twoją stronę i czego będzie na niej szukał. WWW powinna zostać zaprojektowana w taki sposób, aby była jak najbardziej przyjazna dla użytkowników.

Warto zastosować responsywność strony, czyli zadbać o to, by była ona czytelna i prosta w obsłudze na różnych urządzeniach elektronicznych. W praktyce oznacza to, że klient będzie mógł przeglądać ofertę zarówno na laptopie, na smartfonie, tablecie jak i komputerze stacjonarnym.

Zasada mobile first mówi o tym, aby ograniczyć objętość treści i animacji, używać optymalizacji contentu. Warto zachować przejrzysty i czytelny układ witryny, aby ułatwić korzystanie ze strony WWW na urządzeniach mobilnych.

Intuicyjna nawigacja, proste wyszukiwanie ofert z filtrowaniem to podstawy sprawnie działającej strony WWW biur nieruchomości. Menu w formie kafelków, możliwość oznaczenia interesujących ofert, formularz usprawniający kontakt z pośrednikiem – te wszystkie drobne ułatwienia sprawiają, że witryna jest przyjazna dla użytkownika.

Aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby różnych klientów, warto dodać funkcjonalność live chat’u z pośrednikiem. Dobrze sprawdza się także odnośnik do mediów społecznościowych. Oprócz tego na stronie musi znaleźć się formularz kontaktowy, e-mail oraz numer telefonu do biura, a także mapa z oznaczeniem adresu siedziby.

Komu zlecić stworzenie strony www dla biura nieruchomości?

Warto starannie wybrać twórcę Twojej strony. Musi to być osoba, która doskonale odnajduje się w technologii, wie, jak od strony technicznej podejść do tego tematu i nie są jej obce zasady tworzenia treści internetowych.

Oprócz poprawnego działania witryny niezwykle ważna jest jej zawartość merytoryczna, która musi być ponadto stworzona pod kątem odbiorców i algorytmu pozycjonującego. Dlatego stworzenie takiej strony to zwykle wielowątkowe i skomplikowane przedsięwzięcie.

Doskonale wiemy, że profesjonalnie zaprojektowana strona www dla pośredników nieruchomości znacznie przyczynia się do sukcesu firmy takiej, jak biuro nieruchomości. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Wkładamy w nie całą naszą wiedzę i umiejętności. Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł cieszyć się pozytywnymi rezultatami wynikającymi z posiadania nowoczesnej, przyjaznej dla użytkownika strony.

Ekipa z CP System dysponuje dużym doświadczeniem w realizacji takich zleceń. Zachęcamy do współpracy. Razem zadbamy o to, aby Twoja strona w sieci była skutecznym narzędziem realnie wpływającym na sukces firmy!

Masz pytania? Potrzebujesz więcej informacji lub wyceny?

Kliknij w przycisk i skontaktuj się z nami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.