mzs-swieradow.org.pl

Realizacja strony internetowej dla MZS w Świeradowie-Zdroju to przykład tworzenia witryny placówki edukacyjnej. W związku ze szczególnymi wymaganiami takiego klienta zmierzyliśmy się ze specyficznymi wymaganiami charakterystycznymi dla tej tematy.

Witryna służy nauczycielom i uczniom do logowania się do różnych platform, dlatego już na stronie głównej znajdują się linki do E-dziennika UONET+, poczty e-mail i platformy Microsoft 365 dla szkół. Projektowanie i realizacja strony dla zespołu szkół było ciekawym wyzwaniem z uwagi na konieczność podpięcia takich modułów jak biblioteka, stołówka i dziennik elektroniczny.

Narzędzia dla szkół: VULCAN UONET+, poczty i Office 365

Konfiguracja strony internetowej zespołu szkół z elektronicznym dzienniczkiem VULCAN UONET+ była jednym z wymogów projektu. Istotnym elementem było umożliwienie łatwego logowania się do dziennika bezpośrednio z witryny internetowej.

Dzięki temu zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele uzyskali wygodne narzędzie do udostępniania i odbierania informacji dotyczących ważnych wydarzeń związanych ze społecznością szkolną.

Dla pracowników szkoły dodaliśmy możliwość logowania do poczty elektronicznej w domenie placówki edukacyjnej. Ułatwia obsługę mailową i kontakt z uczniami oraz ich rodzicami.

Na stronie umieściliśmy też podstronę logowania do pakietu Microsoft Office, który jest dostępny dla uczniów szkoły. Platforma umożliwia korzystanie z programów takich jak Word, Excel i PowerPoint w celach edukacyjnych i ćwiczeniowych. Jest to ogromne ułatwienie dla uczestników zajęć zdalnych i stacjonarnych.

Prostota i intuicyjna obsługa dzięki przejrzystej architekturze strony

Ważnym elementem było maksymalne uproszczenie witryny, tak, by korzystanie z niej było łatwe nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. To dlatego wprowadziliśmy oznaczenia kolorystyczne dla kafelków i menu rozwijane po najechaniu kursorem na przycisk.

Treść na stronie podzielona jest na trzy działy: O SZKOLE, KRONIKA i INFORMACJE PRAKTYCZNE. Każdy z nich zawiera istotne informacje dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Ze strony można także przejść do treści, które udostępnia ona na YouTube i Facebooku.

Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie https://mzs-swieradow.org.pl.

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.