sklep.colourlock.pl

Opis realizacji sklepu dla sklep.colourlock.pl

Realizując zamówienie właściciela strony sklep.colourlock.pl przenieśliśmy sklep z platformy Magento na Woocommerce. Uwzględniliśmy przy tym zmiany oraz kluczowe aspekty, które znalazły się w jego wymaganiach. Poniżej przedstawiamy opis transferu danych oraz wprowadzonych aktualizacji.

Sklep B2B + B2C – sprawdzone i funkcjonalne połączenie

Sklep oferuje sprzedaż różnych typów zamówień. Platforma B2B umożliwia zakupy przedsiębiorstwu, zaś B2C dopasowane jest do potrzeb indywidualnych klientów. Pozwala to na rozszerzenie oferty sklepu dla wielu zainteresowanych grup.

W ramach realizacji wprowadziliśmy 8 cen dla każdego produktu. Przypisane są one do konkretnych grup klientów. Ponadto zamieściliśmy także ceny indywidualne dla pewnych użytkowników.

Kompleksowy i bezpieczny transfer wszystkich niezbędnych danych z Magento na Woocommerce

Z racji przeniesienia sklepu na inną platformę dołożyliśmy starań, by odpowiednio zabezpieczyć oraz przenieść dane klientów, ich hasła, a także historię zamówień. Wszystkie poufne informacje zostały należycie ochronione i pozostaną bezpieczne także po zakończeniu realizacji. Dane klientów to jednak nie wszystko. Dokonaliśmy również przeniesienia około 300 produktów, jakie oferuje sklep w niezmienionej formie.

Konfiguracja metod wysyłki, wprowadzenie newsletter oraz inne ułatwienia dla klientów sklepu. Aby klienci nie mieli problemów ze składaniem zamówień, skonfigurowaliśmy ustawienia wysyłek oraz płatności. W porozumieniu ze zleceniodawcą ustawiliśmy także newsletter oraz kupony i scenariusze rabatowe dostosowane do kont poszczególnych użytkowników. Zadbaliśmy zatem nie tylko o zachęcenie do pierwszego zakupu, lecz także o to, by klienci zdecydowali się na następne zakupy.

Podjęte działania przyniosły realne korzyści, które podniosły ogólny współczynnik konwersji oraz wzrost liczby zamówień. Nie byłoby to możliwe bez zachowania obecnego ruchu z wyszukiwarki dzięki zachowaniu dotychczasowej struktury linków wenwętrznych oraz wykonaniu odpowiednich przekierowań 301.

Jeśli szukasz profesjonalnych usług związanych z realizacją sklepów internetowych, wybierz naszą firmę!

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.