Gdzie znaleźć darmowe zdjęcia na stronę www

Spis treści

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie „co to są serwisy stockowe”? Są to wirtualne magazyny ze zdjęciami. Fotografowie profesjonaliści lub amatorzy dodają tam zdjęcia, a klienci mogą je kupować. Na szczęście istnieją również serwisy, z których możemy pobrać darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.

Bezpłatny zbiór zdjęć

iStockphoto.com (autorstwa Getty Images) i Shutterstock.com to najbardziej znane, płatne serwisy ze zdjęciami. Można tu znaleźć zdjęcia praktycznie na każdy temat – za to trzeba zapłacić. Na szczęście jest alternatywa. Dla Waszej wygody stworzyliśmy listę dziesięciu stron z darmowymi zdjęciami na bloga lub stronę firmową.

Darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego - 10 serwisów

Dla ludzkiego mózgu, który przetwarza obrazy 65.000 razy szybciej niż tekst, dobre zdjęcia są niezbędne do przyciągnięcia uwagi i przekazania wiadomości. Ale co zrobić, jeśli nie masz wystarczającej ilości materiału wizualnego? Możesz go pobrać – za darmo – z jednej z niżej wymienionych, darmowych stron internetowych zdjęć!

  • Pixabay
  • Pexels
  • Unsplash
  • Reshot
  • Gratisography
  • Rawpixel
  • Morguefile
  • Stockvault
  • Picjumbo
  • Pikwizard

Pixabay

Strona ta posiada bardzo dużą bazę danych wysokiej jakości obrazów. Jest nieco bardziej nastawiona na biznes i marketing niż Unsplash, który jest często pomocny dla marketerów treści i blogerów. Inną dużą zaletą Pixabay jest to, że oferują również darmowe wektory i ilustracje.

Link do serwisu: https://pixabay.com/pl/

Pexels

Nie możemy zrobić postu o darmowych zdjęciach magazynowych bez wzmianki o Pexels. Ich rozległa, dobrze zorganizowana kolekcja darmowych zdjęć stockowych jest jedną z najlepiej wyselekcjonowanych w internecie. Ponadto, mają darmowe filmiki stockowe! Pexels to źródło obrazów dla wielu blogerów.

Link do serwisu: https://www.pexels.com

Unsplash

Zrób, co tylko chcesz, z ich kolekcją ponad 300.000 pięknych, wysokiej rozdzielczości obrazów od ponad 50.000 współpracowników. Unsplash nie oferuje takiej ilości zdjęć, jak niektóre płatne strony, ale zdjęcia są najwyższej jakości. Codziennie dodawane są tysiące zdjęć. Szanse, że znajdziesz coś, z czym będziesz mógł pracować są naprawdę duże.

Link do serwisu: https://unsplash.com

Reshot

Reshot to nie tylko zwykła kolekcja zdjęć stockowych, ale także wspólna misja. Ich celem jest zapewnienie początkującym fotografom platformy do dzielenia się swoją kreatywnością z tymi, którzy jej potrzebują. Ich wyselekcjonowane kolekcje są obszerne, zachwycające i całkowicie bezpłatne.

Link do serwisu: https://www.reshot.com

Gratisography

Gratisography szczyci się tym, że są „najdziwniejszą na świecie kolekcją obrazów wolno wartościowych o wysokiej rozdzielczości”. Nie mogą się równać z Unsplash pod względem ilości, ale to nie jest ich celem. Wyróżniają się tym, że oferują darmowe zdjęcia, które są unikalne i mniej „kleiste” niż to, co widzisz gdzie indziej. W tym serwisie znajdziesz najbardziej interesujące zdjęcia.

Link do serwisu: https://gratisography.com

Rawpixel

Rawpixel twierdzi, że posiada najbardziej zróżnicowaną kolekcję zdjęć stockowych w branży – i w sumie ciężko się z tym nie zgodzić. W bazie znajdują się wektory, grafiki PSD i treści z domen publicznych, takie jak słynne japońskie wydruki płyt drewnopochodnych. W płatnym planie cały dochód jest przekazywany na cele charytatywne.

Link do serwisu: https://www.rawpixel.com

Morguefile

Ta strona jest również nieco inna. Zdjęcia nie są tak profesjonalnie wykonane jak na Unsplash czy Gratisography. Znajdziesz tu zdjęcia przypadkowych ludzi i przedmiotów codziennego użytku, tj. jakaś ciotka Sally udostępniła Ci swój album Google Photos. Morguefile nie jest miejscem, aby znaleźć duże zdjęcia do nagłówka, ale jeśli potrzebujesz proste, darmowe zdjęcie np.: dziecka, które myje zęby, to ta strona jest dla Ciebie.

Link do serwisu: https://morguefile.com

Stockvault

Stockvault jest kolejnym wspaniałym źródłem darmowych zdjęć, tapet, a nawet tekstur. Kolekcja jest tylko o połowę mniejsza od Unsplash, ale jest równie dobrze pielęgnowana i codziennie aktualizowana. Strona ta ma również dobrą wyszukiwarkę.

Link do serwisu: https://www.stockvault.net

Picjumbo

Prowadzony przez 24-letniego fotografa. Główne serwisy stockowe odrzucały jego zdjęcia, więc założył własną witrynę. PicJumbo jest teraz kwitnącą darmową społecznością fotografii stockowej z dużym wyborem pięknych, darmowych zdjęć.

Link do serwisu: https://picjumbo.com

Pinkwizard

Oprócz ogromnej kolekcji unikalnych obrazów stockowych, Pikwazard oferuje również kreator projektu, który pozwala na wykonywanie podstawowych edycji, takich jak dodawanie nakładek tekstowych. Podstawy są darmowe, ale mają również płatną wersję, która jest w pełni funkcjonalnym narzędziem do edycji obrazów online.

Link do serwisu: https://www.pikwizard.com

Co z prawami do korzystania z darmowych zdjęć stockowych?

Prawie wszystkie zdjęcia na tych darmowych stronach mają licencję Creative Commons Zero (CC0). Oznacza to, że możesz kopiować, adaptować lub rozpowszechniać zdjęcia – nawet w celach komercyjnych – bez konieczności uzyskania zgody autora, a więc do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.