WordPress SEO by Yoast

WordPress SEO by Yoast to niezastąpione rozszerzenie, które pomoże zoptymalizować Twoją stronę lub bloga. Mnogość funkcji, które posiada wtyczka po prostu powala. Z pomocą WordPress SEO wdrożysz Rich Snippets (opisy rozszerzone), uzupełnisz wszystkie meta tagi dla stron, wpisów, wszystkich taksonomii, zweryfikujesz stronę w narzędziach dla webmasterów, dodasz kod analytics, podepniesz protokół open graph, wygenerujesz mapę strony XML i naprawdę wiele innych pożytecznych rzeczy związanych z optymalizacją SEO Twojej witryny.

Niniejszy artykuł nie zawiera informacji na temat konfiguracji wtyczki. Przytaczane są jedynie najważniejsze funkcje i zalety rozszerzenia.

Autorem wtyczki jest Joost de Valk. Znany specjalista, który miał ogromny wpływ na rozwój platformy WordPress. Jest specjalistą SEO, który pomaga małym i dużym firmom w budowaniu pozycji w wyszukiwarkach oraz autorem wielu świetnych artykułów na temat pozycjonowania.

WordPress SEO by Yoast – najważniejsze zalety:

 • Podczas uzupełniania meta tagów, wtyczka pokaże, jak strona będzie prezentować się w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu można zobaczyć dokładnie, jak będzie wyglądać zawartość, gdy ktoś będzie szukał jej w Google.
 • Wtyczka Yoast każdemu wpisowi i stronie określi jego wartość pod kątem SEO, jako: zła, słaba, średnia, dobra. Podaje również zalecenia dotyczące poprawy jakości danego artykułu – począwszy wyliczając gęstość słów kluczowych w artykule, czy słowo pojawia się w tytule strony, meta opisie, adresie URL, w znacznikach H1,H2,H3. Szczegóły na screenie poniżej.
Ustawienia SEO we wtyczce Yoast
 • W połączeniu z narzędziami dla webmasterów, ma możliwość powiadomienia wyszukiwarek automatycznie, gdy treść jest opublikowana.
 • Yoast automatycznie generuje mapę strony XML, w której znajduje się spis wszystkich podstron serwisu, za pomocą której można poinformować Google i inne wyszukiwarki o wszystkich treściach na naszej stronie.
 • Obsługa SEO dla taksonomii (kategorie, tagi, itp.)
 • Edycja plików robots.txt i .htaccess
edycja pliku htaccess we wtyczce yoast
 • Obsługa linków kanonicznych
 • Możliwość zablokowania indeksowania wybranych taksonomii w serwisie, jak i pojedynczych stron.
 • Usuwanie /category/ z adresu URL kategorii
 • Rozbudowane opcje dla okruszków chleba (breacrumbs)
 • Ustawienia dotyczące adresów URL
bezpośrednie odnośniki wtyczce yoast
 • Zaawansowany import ustawień SEO z innych wtyczek
bezpośrednie odnośniki wtyczce yoast

Podsumowanie:

Mało istnieje takich wtyczek, jak WordPress SEO by Yoast, tak rozbudowanych i jednocześnie darmowych. Dzięki stronie www przygotowanej dla wyszukiwarek przy pomocy tego roszerzenia efekty będą szybciej widoczne, jednocześnie możliwość popełnienia błędów, również tych kosztowniejszych minimalna.

Wiele szablonów posiada podstawową obsługę SEO. Warto rozważyć przeniesienie ustawień na WordPress SEO by Yoast.

Wtyczka dostępna jest repozytorium wordpressa lub na stronie autora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.