10 powodów, dla których Twoja firma powinna mieć stronę WWW

Spis treści

Truizmem jest stwierdzenie, że obecnie większość firm posiada własną stronę WWW. Tak oczywista nie jest już jednak odpowiedź na pytanie, dlaczego przedsiębiorcy inwestują w witryny internetowe. Jakie są ich zalety i jakie korzyści można dzięki nim osiągnąć? Dowiedz się już teraz i przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w stronę WWW.

 

Daje dostęp do ogromnej liczby odbiorców

75% Polaków, czyli prawie 30 mln osób – maksymalnie do tylu osób możesz dotrzeć ze swoją ofertą poprzez stronę WWW. Dużo, prawda? To nie wszystko – jeżeli działasz w skali europejskiej lub globalnej, pomnóż tę liczbę co najmniej kilka razy. Oczywiście są to skrajne i w praktyce nieosiągalne wartości, jednak dobrze pokazują, jak potężnym narzędziem może być strona internetowa.

odbiorcy

Kreuje wizerunek

Od Ciebie zależą treści umieszczone na stronie, za pomocą których kreujesz wizerunek firmy. Poprzez odpowiednie teksty i zdjęcia pokazujesz się odbiorcy tak, jak sobie zaplanowałeś. Witryna internetowa pozwala w ten sposób zyskać zaufanie i rozgłos, stając się praktycznym narzędziem public relations.

kreowanie wizerunku

Ludzie jej szukają

Aż 63% procent Polaków, czyli ok. 25 mln z nas poszukuje informacji na temat firm i produktów w Internecie. Nie w prasie, radiu czy telewizji, ale właśnie w sieci. Nie posiadając własnej strony WWW, automatycznie utrudniasz dostęp do swojej oferty i tracisz potencjalne zyski.

wyszukiwarka

Zwiększa sprzedaż

Dobrze skonstruowana strona WWW, która umiejętnie prowadzi użytkownika do celu, czyli bezpośredniej sprzedaży lub złożenia zapytania ofertowego to świetne narzędzie nie tylko wizerunkowe, ale również sprzedażowe. Dzięki witrynie internetowej zdobywasz nowych klientów i z powodzeniem sprzedajesz swoje produkty – czy to za pośrednictwem sklepu internetowego, czy statycznej strony.

zwiększenie sprzedaży

Jest dostępna 24 godz. na dobę

Sklep stacjonarny działa maksymalnie od 8 do 20, biuro od 8 do 16, a strona internetowa – bez przerwy, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Co więcej, nikt nawet nie musi jej nadzorować, gdyż wyświetla się automatycznie, podczas gdy biura, sklepu czy zakładu trzeba nieustannie pilnować.

dostępność przez całą dobę

Tworzy nowy kanał komunikacji z klientami

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że umiejętna komunikacja z klientami to jeden z podstawowych czynników decydujących o sukcesie Twojej marki. Strona WWW, jako internetowy kanał komunikacji, daje Ci możliwość ciekawej prezentacji usług lub produktów, prowadzenia akcji promocyjnych i marketingowych czy po prostu wsłuchania się w potrzeby odbiorców.

komunikacja

Tanio reklamuje Twoją firmę

Reklama w gazecie lokalnej, spot radiowy, baner na ruchliwej ulicy – to wszystko kosztuje, i to niemało. Tymczasem reklama umieszczona na Twojej stronie internetowej jest po pierwsze znacznie tańsza, a po drugie – wcale nie mniej skuteczna. Prowadząc umiejętne działania marketingowe i pozycjonujące w Internecie, możesz niższym kosztem zdobyć więcej klientów niż za pośrednictwem droższych, tradycyjnych form reklamy.

strona www w przegląarce

Zapewnia własny adres e-mail

Współczesna komunikacja w ogromnym stopniu bazuje na wykorzystaniu najnowszych technologii. Jako że piszemy dziś wiadomości e-mail, a nie tradycyjne listy, również Twoja firma powinna mieć swój adres, a nie korzystać z popularnych, darmowych serwisów pocztowych. Własnego adresu skrzynki pocztowej nie uzyskasz jednak, jeśli nie posiadasz adresu internetowego.

Czytaj więcej: Dlaczego warto mieć firmową skrzynkę e-mail we własnej domenie?

własny adres e-mail

Jest tania i obecnie posiada ją (prawie) każda firma

Stworzenie i utrzymanie strony WWW generuje bardzo małe koszty w porównaniu z korzyściami, jakie dzięki niej możesz osiągnąć. Właśnie dlatego przeważająca większość Twoich konkurentów od dawna posiada witryny internetowe. Jeśli jeszcze jej nie masz, dołącz do nich jak najszybciej!

tania strona www

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz pytanie? Napisz do nas

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz zespół skontaktuje się z Tobą w przeciągu jednego dnia roboczego.